Drevené domy

Drevené domy so systémom HOLZ100 sú výhradne z dreva.

Drevené domy stavané systémom HOLZ100 sú celé - od podlahy, cez obvodové múry, vnútorne priečky, stropy a preklady drevené. Nie sú z betónu, neobsahujú žiadne lepidlá alebo polystyrén. Naše skúsenosti nás naučili, ako si drevo - tento vzácny materiál - vážiť a ako využiť jeho prirodzené vlastnosti - pevnosť a pružnosť, skvelé izolačné vlastnosti, vytváranie ideálnej klímy v interiéri.

Ucelený systém Holz100

Systém HOLZ100

Systém HOLZ100 od spoločnosti Thoma je viac než stavebný systém, stal sa generačným spojením historicky overených postupov, modernej technológie spracovania dreva a realizácie masívnych stavieb.

Systém HOLZ100 využil znalosti alpských staviteľov a spojil ich do unikátnej technológie stavby, ktorá zaznamenala prekvapivé výsledky v náročných testoch renomovaných skúšobní. Drevené smrekové fošne z vysokohorských oblastí sa vrstvia vertikálne, horizontálne a diagonálne bez medzipriestoru tak, aby tvorili kompaktný stavebné elementy.

 

Rôzne typy častí systému Holz100. Od vnútorných priečok s hrúbkou12 cm po vonkajšie steny s hrúbkou 36 cm.

 

Úplne vysušené bukové kolíky sú následne vlisované cez všetky tieto vrstvy v celej hĺbke steny, nasiaknu minimálnou zostatkovou relatívnou vlhkosťou, napučia a trvalo sa spoja s okolitým drevom do dokonalého masívneho celku bez použitia akýchkoľvek chemických látok a bežných kovových spojovacích prvkov.

Táto čisto prírodná technológia nielen výrazne redukuje náklady na energie, zvyšuje taktiež mnohonásobne standard protipožiarnej ochrany.

Drevo horí, len pokiaľ je tenké a obklopené vzduchom, masívny blok oproti tomu len uhoľnatie na povrchu, druhá strana steny zvyšuje svoju teplotu len minimálne a vďaka absencii chemických zlúčenín sa nevytvárajú ani nebezpečné splodiny ohrozujúce zdravie obyvateľov domu. Jednoduchý a geniálny patent pre stavbu bezpečných a prirodzených pasívnych domov.

 

Bukové kolíky
Detail spojovacieho bukového kolíka

HOLZ100 nastavil vlastné meradlo kvality a prekonal v súčasnosti používané normy:

Drží svetový rekord v tepelnej izolácii a dobe vychladnutia stavby, vykazuje päťnásobnú požiarnu bezpečnosť oproti súčasným stavebným technológiám, dvojnásobne prekročil štandard zvukotesnosti stien, dokonale tieni rozptýlené elektromagnetické a frekvenčné žiarenie. HOLZ100 vracia domom pokojnú, zdravú a útulnú klímu.

Domy postavené systémom HOLZ100 nájdete v Rakúsku, Nemecku, Nórsku, Taliansku, Švajčiarsku, Belgicku, Holandsku, Slovinsku, USA a Japonsku.

Drevené domy postavené systémom HOLZ100 spĺňajú tie najprísnejšie kritéria:

pevnostpevnost

Pevnosť

 • naše drevo má menšiu rozťažnosť ako betón,
 • je dokonale vysušené a nekrúti sa,
 • používame krížové ukladanie vrstiev pre čo najvyššiu tuhosť
 • konštrukčný systém Holz100 je použiteľný aj pre turistický ruch, administratívne priestory alebo občiansku vybavenosť
 • drevené domy postavené systémom HOLZ100 majú najvyššiu odolnosť voči zemetraseniam
izolaciaizolacia

Prírodná izolácia

 • 100% prírodná izolácia bez použitia akýchkoľvek chemikálií
 • drevo patrí medzi jeden z najlepších izolantov, vo svete prírodných materiálov nemá konkurenta
 • stavby spĺňajú kritéria pre energeticky sebestačné stavby - čo drevu dáte, to vám drevo vráti
klimaklima

Zdravá klíma

 • v našich domoch nepotrebujete dodatočné klimatizácie
 • drevo udržiava optimálnu hladinu vlhkosti v povetrí - ani suchý ani vlhký vzduch
 • prirodzená cirkulácia vzduchu vďaka dýchaniu dreva